Adrian Popa transferat l-a Steaua

Distribuiţi
    Cola
    Administrator
    Administrator

Data de inscriere : 21/06/2012

Adrian Popa transferat l-a Steaua

Mesaj Scris de Cola la data de Mier Aug 15, 2012 9:26 pm

Finanţatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat că mijlocaşul echipei Concordia Chiajna, Adrian Popa, este noul jucător al grupării "roş-albastre" în schimbul sumei de 400.000 de euro plus TVA.
    "Popa este jucătorul Stelei. Mie nu îmi plăcea că e mic şi pentru asta îmi cer scuze lui Porumboiu, pentru că şi el a vrut să-l ia. Dar, aseară m-am uitat la meci la Chiajna cu Braşov, am văzut golul doi, şi azi am vorbit cu primarul Minea, a venit la Palat, am stat cu el trei minute de vorbă şi am dat 400.000 de euro plus TVA", a spus Becali.
    În vârstă de 24 de ani, Popa (1,69 metri înălţime) a evoluat în Liga 1 doar la Concordia Chiajna şi Gloria Buzău.
    "Le promit fanilor stelişti un singur lucru, că voi face absolut tot ce pot pentru a câştiga campionatul! Cu cât mai multe goluri din partea mea, dacă se poate la fel de frumoase precum cel cu Rapidul, din campionatul trecut. Acela e un gol cu totul special pentru mine. A fost primul în Liga 1 şi împotriva unei mari rivale a Stelei! Abia aştept derby-ul cu giuleştenii din noua postură, poate-i păcălesc din nou!", a spus Popa.

Golden Member
    Golden Member

Data de inscriere : 26/07/2012

Re: Adrian Popa transferat l-a Steaua

Mesaj Scris de NOD la data de Joi Aug 16, 2012 11:35 pm

Asta zici ca are motor la fund frate.E cel mai rapid jucator din Liga 1

Acum este: Sam Noi 25, 2017 11:19 am