Cătălina Ponor, medalie de argint la sol!

Administrator

Mesaje : 698
    Data de inscriere : 21/06/2012

Mesaj Scris de Cola la data de Joi Aug 09, 2012 4:53 pm

Gimnasta Cătălina Ponor a obţinut nota 15.200 în finala de la Londra şi a câştigat medalia de argint la sol, în cadrul Jocurilor Olimpice de la Londra.

Publicul a huiduit decizia luată de arbitri privind evoluţia Cătălinei Ponor. Arbitrii au notat dificultatea exerciţiului Cătălinei doar cu 6.200, ceea ce a stârnit nemulţumirea spectatorilor.

Sandra Izbaşa a închis finala, dar şi participarea României în concursurile de gimnastică, cu o evoluţie bună, dar umbrită chiar în final de o mare ratare, fiind notată cu 13.333.

Podiumul a fost ocupat, în ordine, de Alexandra Raisman (SUA, 15.600), urmată de Cătălina Ponor (15.200) şi de Alia Mustafina (Rusia, 14.900).

Medalia Cătălinei este cea de-a noua câştigată de România la această ediţie a Jocurilor Olimpice.