Naldo la Wolfsburg

Distribuiţi
    Lauur.
    Very Important Person
    Very Important Person

Data de inscriere : 22/06/2012
    Varsta : 23

Naldo la Wolfsburg

Mesaj Scris de Lauur. la data de Vin Aug 03, 2012 4:01 pm

Brazilianul de 29 de ani, pe numele sau complet Ronaldo Aparecido Rodrigues, a semnat un contract a carui durata se intinde pe 4 ani cu VfL Wolfsburg. Inca din sezonul trecut s-au facut cunoscute intentiile lui Naldo de a o parasi pe Werder Bremen, insa formatia pentru care va evolua in urmatoarele stagiuni a surprins pe toata lumea.

Naldo se afla inca din 2005 la Werder, formatie pentru care a bifat 173 de partide, reusind si 20 de goluri datorita abilitatilor aeriene pe care acesta le dobandeste. Este de notat faptul ca brazilianul a lipsit tot sezonul 2010-2011 din cauza unei accidentari, aceasta impiedicandu-l sa sara de borna 200 de meciuri jucate in Bundesliga. Pentru nationala Braziliei a reusit sa stranga doar 4 selectii, desi a fost constant unul dintre cei mai apreciati fundasi din Germania.

Una peste alta, iata ce a declarat Naldo despre transferul sau la Wolfsburg: “Nu a fost o decizie usor de luat. A fost extrem de greu sa o parasesc pe Werder. Am avut o multime de reusite cu Bremen si am crescut odata cu fanii si cu clubul, dar oferta venita din partea celor de la Wolfsburg a fost extrem de buna. Am sansa sa raman in continuare in Bundesliga si acest lucrul este foarte important pentru mine si pentru familia mea.”

SuMmER
    Membru FM
    Membru FM

Data de inscriere : 24/06/2012

Re: Naldo la Wolfsburg

Mesaj Scris de SuMmER la data de Vin Aug 10, 2012 6:16 pm

era bun mai demult akm nush ce mai e de el .
    are un sut ff tare .

SuMmER | MODERATOR | FIFA MASTERS

OLYMPIAKOS MY TEAM IN FIFA MASTERS SEZONUL 1 MANAGEMENT MODE

.CrIsTy
    Administrator
    Administrator

Data de inscriere : 22/06/2012
    Varsta : 24
    Localizare : Undeva prin CrAiOvA

Re: Naldo la Wolfsburg

Mesaj Scris de .CrIsTy la data de Sam Aug 11, 2012 2:07 am

bun transfer pentru Wolfsburg Very Happy